22 فروردین 1395

دبیران محترم و دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی با موج تغییرات هدایت تحصیلی آشنا شوید

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

دانش آموزانی که  در سال جاری تحصیلی در پایه نهم مشغول به تحصیل هستند و در مهر سال 1396 به پایه دهم می‌روند در نتیجه باید شاخه و رشته تحصیلی خود را  انتخاب کنند.و این موضوع خیلی مهم است همه باید آن را جدی بگیرند .

در آئین نامه هدایت تحصیلی چگونگی انتخاب شاخه و رشته براساس 6 مولفه تعیین شد و براین اساس عوامل موثر در انتخاب شاخه و رشته تحصیلی دانش آموزان عبارتند از: 1. نظر دانش‌آموز که 10 درصد از کل امتیاز به آن اختصاص دارد، 2. نظر والدین با امتیاز 5 درصد، 3.نظر معلمان تمام دروس دوره اول متوسطه با امتیاز 10 درصد، .4 نتایج آزمون‌های مشاوره‌ای با امتیاز 30 درصد، 5.نتایج عملکرد تحصیلی یا همان نمرات درسی با امتیاز 35 درصد و 6.نظرات مشاور با امتیاز 10 درصد.

 براساس نمره‌ای که دانش‌آموز بر مبنای این عوامل کسب خواهد کرد می‌تواند شاخه و رشته‌تحصیلی خود را انتخاب کند همچنین آزمون‌های مشاوره‌ای براساس تست‌های آنلاین توانایی و رغبت در سایت همگام  انجام می‌شود که مجموعا 30 امتیاز  دارد تا علائق و استعدادهای دانش آموزان سنجیده شود

مشاور آموزشگاه با توجه به چهار شاخص زمینه انتخاب رشته را فراهم می‌کند که عبارتند از استعداد دانش‌آموزان، علائق، نیازهای شغلی و امکانات آموزشی در شهرستان یا استان گلستان .البته سیاست‌ آموزش و پرورش این است تا پایان برنامه ششم توسعه 48 درصد دانش‌آموزان در رشته‌های فنی‌‌وحرفه‌ای و کاردانش ادامه تحصیل دهند که هم‌اکنون این میزان 38 درصد است.

من تمام تلاش خودم را به عنوان مشاور آموزشگاه در جهت اطلاع رسانی صحیح انجام می دهم امیدوارم  خانواده های گرامی و معلمین و خود دانش آموزان مرا یاری کنند

تعداد مشاهده (970)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره مطلب "دبیران محترم و دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی با موج تغییرات هدایت تحصیلی آشنا شوید"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

     
 
نقشه سایت